zagron


Go_ciniec Salmopolskitop 
.: Aktualności
 
  17 stycznia - 3 marca 2012
Wystawa MAGIA CERAMIKI w Beskidzkiej Galerii SztukiWystawa "Magia Ceramiki", czyli prezentacja twórczości Kazimierza Kalkowskiego, jednego z najwybitniejszych w Polsce twórców w ceramice. Na wystawie można obejrzeć siedem najważniejszych jego prac w formie grup oraz kilkanaście płaskorzeźb i reliefów. Do nabycie jest również katalog artysty.

Kazimierz Kalkowski studiował w gdańskiej Akademi Sztuk Pięknych w latach 1976–1981. Dyplom uzyskał w pracowni prof. K. Ostrowskiego w 1981 r. W latach 1981–1989 pracował w ASP, początkowo w Pracowni Malarstwa swojego promotora, a następnie Pracowni Malarstwa Ściennego prof. A. Dyakowskiego. Artysta łączy w sobie tak wiele powołań i talentów, iż nieobliczalną Naturę można by oskarżać o pochopną rozrzutność, gdyby nie fakt. że Kalkowski ze swoich talentów robi godny użytek, a jego inwencja, wyobraźnia i rozmach twórczy idą o lepsze z pracowitością.


Wystawa w Beskidzkiej Galeri Sztuki czynna od 17 stycznia do 3 marca 2012 r.www.archiwum.szczyrk.pl Aktualności

     
     

 ul. Beskidzka 41
  Tel. +48 33/8158388
  
it@szczyrk.pl

Miasto Szczyrk: Urz_d Miejski, Rada Miejska, Jednostki podleg_e Miasto Szczyrk: Urz_d Miejski, Rada Miejska, Jednostki podleg_e
Igrzyska Polonijne Igrzyska Polonijne
Szczyrk - Kamera Online Szczyrk - Materia_y do pobrania
Mapa Miasta Szczyrk Photo Szczyrk - Galeria zdj__
Szczyrkowski Katalog _lubny Szczyrk - KINO BESKIDsasanka


Gospoda Polska